Otevíráme Kul.turistickou kancelář

V březnu otevíráme Kul.turistickou kancelář, která nabízí unikátní možnost stát se Kul.turistou ve vlastním městě a prozkoumat poklady jednotlivých čtvrtí.
V každém měsíci se bude několik čtvrtí skrz kulturní aktivity svých obyvatel a spolků představovat zbytku města. Ve čtyřech dnech ukáží to nejlepší ze svých kulturních tradic, současných kulturních aktivit i zajímavých míst. Zbytek města se bude za pomocí Kul.turistické kanceláře vydávat za poznáním a prozkoumáním daných čtvrtí i jejích obyvatel a stane se tak kulturním turistou ve vlastním městě.

Prozkoumáme jedinečná místa a skrytá zákoutí. Poznáme místní tradice, ochutnáme gurmánské speciality a necháme se unést kulturním program v jednotlivých čtvrtích.

Vydejte se za poznáním kultury našeho města.

Cílem projektu Kul.turista je dát široké veřejnosti možnost se zapojit do příprav kandidatury na Evropské hlavní město kultury 2028.

24.3 - 27.3.  Centrum

21.4 - 24.4.  Havlíčkova kolonie, Mladé, Nové Hodějovice, Vídeňské předměstí

19.5. - 22.5.  Suché Vrbné, Kaliště,Třebotovice

16.6. - 19.6.  Pražské předměstí, Pražské sídliště, Kněžské dvory, Nemanice, Husova kolonie, Nové Vráto

21.7. - 23.7.  Sídliště Vltava, České Vrbné

25.8. - 28.8.  Háječek, Linecké předměstí, Rožnov

15.9. - 18.9.  Čtyři Dvory, Stromovka, Výstaviště

Program každé městské části tvoří lokáLOVE a kurátoři tak, aby Kul.turisty čekal maximálně autentický kulturní zážitek. Zapojte se do příprav programu a představte ostatním obyvatelům jedinečnost vaší čtvrti.
Je vyloženě na vás jak tvorbu programu uchopíte. Od kulturních tradic, koncertu školního sboru, opékání buřtů, úklid parku, cyklojízda, piknik na křižovatce, bojovka pro děti, sauna nebo hasičský bál. Fantazii se meze nekladou.
Kurátorovanou část programu ve všech městských částech zaštítí spolek Budějovice2028, který podpoří lokální koordinátory propagací programu i částečnou technickou a produkční podporu.

První Kul.turista vyjde do ulic 1.3.2022 v masopustním průvodu od KD Slavie. Přidejte se k němu.

  • 13:00 - Mezigenerační dílny v KD Slavie.
    Přijďte se inspirovat tradicemi a vyrobit si vlastní masopustní masky ve spolupráci s Klubem Aktiv  Malým Divadlem a Kabinet CB. Čeká vás pohoštění 😉 🍩
     
  • 14:30 před KD Slavie přijede Malé divadlo se svým Džuboxem a půjčovnou masek.
     
  • 15:45 se vší parádou se můžete zapojit do bujarého masopustního průvodu, který povede od KD Slavie na Náměstí Přemysla Otakara II.

Zapojte se

Do akce se mohou zapojit nejen kulturní aktéři, ale také místní spolky, zájmové skupiny, sportovní kluby, školy a jiné vzdělávací instituce, neziskovky i soukromé subjekty.
Napište nám a my vám poradíme jak na to 😉

Kul.turista je příležitost hledat identitu čtvrtí, lokální specifika a tradice, ale taky upozornit na lokální problémy.