Studenti a profesoři z norského Bodø navštívili České Budějovice

Studenti a profesoři z norského Bodø, Evropského hlavního města kultury 2024, zavítali do Českých Budějovic! Jak setkání se studenty a profesory z Bodø popisuje Tomáš Novotný z Kreativního učení/ Českých Budějovic - Evropského hlavního města kultury 2028?

Zatímco v Bodø, které leží za polárním kruhem, se ještě drží zima, u nás už jaro ukázalo svoji krásu a tak jsme si vychutnali procházku po slunných Budějovicích. Bylo fascinující slyšet o kulturním životě v Bodø a o tom, jak titul Evropského hlavního města kultury pomohl městu v rozvoji a rozkvětu.
Sdíleli jsme také naše vize a plány pro Budějovice 2028. Naším cílem je proměnit město v "permakulturní" metropoli kultury, která bude vzkvétat a inspirovat ještě dlouhá léta po roce 2028. Děkujeme Bodø za inspirativní setkání a těšíme se na další spolupráci! Děkujeme také panu učiteli z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Volyni a paní Dagmar Johansen, kteří v Čechách návštěvu z Bodø v rámci společného projektu hostili a provázeli.

Jak návštěva probíhala? Podívejte se na fotky!