Zástupci Rouen Seine normande 2028 zavítali do Budějovic

U nás je už soutěž o titul Evropské hlavní město 2028 ukončena, ale Francie stále nezná svého vítěze. Ve finále je i město Rouen, jehož zástupci nás minulý týden navštívili.

Po prohlídce města se delegace sešla s týmem Budějovice 2028, se kterým probírala společná témata a možnosti budoucích projektů. A že jich je! Velkým společným tématem je práce s mládeží. I proto jsme společně součástí nové sítě s názvem Culture Next Youth, díky které jsme již letos mohli zástupce Budějovický Majáles vyslat na první setkání mladých kulturních organizátorů z Evropy.

Společně jsme také součástí úspěšného projektu CreArt. Network of Cities for Artistic Creation, díky kterému dostanou mladí čeští umělci a kurátoři příležitost vystavovat/vystupovat a kurátorovat v zahraničí.

Máme velkou radost, že se nám podařilo zprostředkovat setkání týmu Rouen 2028 také s panem profesorem Vrbou z katedry biologie ekosystémů na Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Probírali jsme naše další společné téma, kterým jsou řeky ve městech.

Setkání proběhlo i s místní Alliance Française Jižní Čechy a její ředitelkou Margot Roulland.

Děkujeme za návštěvu a přejeme hodně štěstí ve finále soutěže o titul EHMK

(c) Pavel Balek