Slavnostní zahájení festivalu Jižní Svéráz

Přijďte na zahájení unikátního site-specific divadelního festivalu, který propojí sílu Českých Budějovic - Evropského hlavního města kultury 2028, Divadla Continuo, Jihočeského divadla a REZI.DANCE Komařice. 

Buďte součástí slavnostního zahájení nultého ročníku festivalu. Na co se můžete těšit?

KDY: 17. 5.

KDE: náplavka pod Dlouhým mostem

Vstup na program zahájení (krom představení Jihočeská odysea) je zdarma.

Program

16.00 zahájení
16:30–17:30 Bombarďák - koncert

Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale díky mnoha slovním fórkům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

17:30–18:00 flashmob, odplutí Jihočeská odysea
18:30–20:00 La Putyka band - koncert

Je jich šest, ale hrají na dvanáct hudebních nástrojů.

Odkojila je pražská klubová scéna a dorostli v novocirkusové kleci Cirku La Putyka. Teď se derou ven, aby vás spolkly jejich melodie a rytmy nejen z představení, která dobyla svět.

20:00–21:00 DVA - koncert

Pro kapelu DVA mají hudební kritici vyhrazenou škatulku „nezařaditelné“ – dvojice ve složení Jan Kratochvíl (On) a Bára Kratochvílová (Ona) zhmotňuje svoje originální hudební vize nesčetnými prostředky: svoji představu o tom, jak má znít tango, naplňují beatboxem, křehké folkové skladby zase opentluje klarinet. Čerpají také z estetiky kabaretu nebo cirkusu. Příběhy z vlastních světů pak popisují vlastním vymyšleným jazykem – právě proto se pro jejich hudbu vžilo označení „folklor neexistujících národů“.