Slavnostní zahájení festivalu Jižní Svéráz 2024

Přijďte na zahájení unikátního site-specific divadelního festivalu, který spojí sílu Českých Budějovic - Evropského hlavního města kultury 2028, Divadla Continuo, Jihočeského divadla a REZI.DANCE Komařice. 

Buďte součástí slavnostního zahájení nultého ročníku festivalu. Na co se můžete těšit?

KDY: 17. 5.

KDE: náplavka pod Dlouhým mostem

Vstup na akci (kromě představení Jihočeská Odysea) je zdarma.

Program

16.00 Zahájení
16:30–17:30 Bombarďák - koncert

Koncert pro děti plný divokých písní a bláznivých tanců okořeněný interaktivní komunikací s dětským publikem. Skvěle hodnocený koncert je určen dětem, ale díky mnoha slovním vtípkům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

17:30–18:00 flashmob, odplutí Jihočeské odysey
18:30–20:00 La Putyka band - koncert

Je jich šest, ale hrají na dvanáct hudebních nástrojů.
Vychovala je pražská klubová scéna a vyrostli v novocirkusové kleci Cirku La Putyka. Nyní vyrážejí ven, aby vás pohltili svými melodiemi a rytmy nejen z představení, která dobyla svět.

20:00–21:00 DVA - koncert

Hudební kritici si pro skupinu DVA vyhradili nálepku „nezařaditelná“ - duo, které tvoří Jan Kratochvíl (On) a Bára Kratochvílová (Ona), zhmotňuje své originální hudební vize nesčetnými prostředky: svou představu o tom, jak má znít tango, naplňují beatboxem, křehké folkové skladby podporují klarinetem. Čerpají také z estetiky kabaretu nebo cirkusu. Příběhy ze svých světů pak popisují vlastním vymyšleným jazykem - proto se jejich hudbě začalo říkat „folklor neexistujících národů“.