Lukáš Černý

Budějičák z Hluboký, který se během studia na gymnáziu Jírovcova podílel na Budějovickém Majálesu a díky tomu nabyl mnoho zkušeností, díky kterým už v 21 letech přišel s nápadem do Česka přivést koncept tichých party – Silent Disco. S kamarády z ČB stál u zrodu organizace Díky, že můžem, která organizuje oslavy 17. listopadu - Korzo Národní a Samet na školách. Díky zkušenosti v české pobočce Red Bullu se později přestěhoval pracovat pro centrálu společnosti do Rakouska, kde se podílel na organizaci mezinárodních akcí. Zde organizoval opravdovou raritu, a to dva ročníky mistrovství světa v hodu papírovou vlaštovkou. Zúčastnilo se jich přes 50 tisíc lidí z 58 zemí a Red Bul Can You Make It? při ní tříčlenné týmy bez využití peněz a mobilů, pouze výměnou za plechovky energetického nápoje, putují týden Evropě. Na většině těchto projektů se podílel už během studia na VŠE v Praze, kde úspěšně dokončil obor management a marketing.

V současnosti vede kandidaturu města na Evropské hlavní město kultury a zároveň svoji firmu, která vytváří virtuální prostředí na míru pro klienty z celého světa - Space Makers.

Jeho hlavním úkolem je vytvářet podmínky pro činnost celého týmu a navigovat ho při náročné přípravě přihlášky a kulturní strategie.