ČAS NA TĚLO

Čas pro tělo

Pohybový workshop s tanečnicí Annou Línovou

📅 čtvrtek 8. srpna od 9:30 hod. do 16:30 hod.

📌REZI.dance. Komařice, Komařice 17, 373 14

Pojďme se zastavit a vrátit se ke svému tělu! Společně strávit den v malé vesnici Komařice nedaleko Římova v místním rezidenčním domě obklopeném loukami a lesy pod vedením slovenské tanečnice a pedagožky Anny Línové. Věnovat čas a prostor pro spojení s vlastním tělem a poznávání jeho pokojných i dynamických možností k sebepéči. Budeme se soustředit na vědomé dýchání, které má potenciál směrovat naši pozornost na sebe sama a svůj privátní tělesný prostor. Zamýšlet se nad vnímáním svého těla, jeho váhy a vztahu k zemi. Z tohoto pokojného východiska se necháme vést dechem do pohybového tvoření a aktivního pohybu, který může být zdrojem našeho vitálního postoje k všednostem každodenního shonu.

Teoretickým podkladem a inspirací pro tento somatický pohybový workshop je BUŇKA a její prostor uvnitř a kolem ní, stejně jako pohyb mezi těmito prostory. Během celého dne tak bude možnost s lehkostí pozorovat směr naší potřeby vstupování do vztahu se sebou samým i s okolním prostředím.

Program celého dne:

  • po 9. hod. – možnost příjezdu do REZI.dance Komařice

  • 9.30–11. hod. – úvod a blok vnímání těla

  • 11.–12. hod. – blok pohybový

  • 12.–13.30 hod. – oběd a pauza

  • 13.30–14.30 hod. – blok dotykový

  • 14.30–15.30 hod. – čas s přírodou

  • 15.30–16.30 hod. – čas sdílení

Anna Línová je slovenská tanečnice a pedagožka. Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř, následně VŠMU v oboru pedagogika klasického tance v Bratislavě a pár let později specializaci v oblasti vývojového pohybu dětí Infant Developmental Movement Education ve škole Body-Mind Centering®. Jako taneční interpretka dlouhodobě spolupracovala zejména s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO). Spoluzakládala a vedla Pohybové hry pro miminka a rodiče ve studiu ALTA, jako externí pedagožka tance spolupracovala s DAMU v Praze, JAMU v Brně a HAMU v Praze. Dlouhodobě se věnuje somatické práci s širokou veřejností ve studiu DanceLAB. Jako interpretku ji zajímá všednost, jako učitelku utváření různých prostředí a jejich vliv na proces učení a výchovu.

Na celodenní akci je třeba uhradit poplatek 390 Kč v rámci kterého je započítané občerstvení, společný oběd a hlídání dětí.  Kapacita je omezena na 15 osob. Po přihlášení Vám přijde potvrzovací email s platebními údaji. Evidujeme však všechny zájemkyně a zájemce a v případě, že někdo neuhradí částku včas nebo se z kurzu odhlásí, kontaktujeme první účastníky pod čarou.

Součástí workshopu je zajištěné hlídání pro děti. Ty budou během dopoledního programu v oddělené místnosti, kdy je naší snahou, abyste měli prostor se maximálně vztáhnout sami k sobě. Zároveň ale chápeme, že i v průběhu mohou děti potřebovat Vaši přítomnost. Odpolední „dotykový“ blok a pohyb okolní přírodou počítá s tím, že se děti mohou více zapojit do programu. 

Workshop je součástí cyklu setkání Ženská práce. Ten je nedílnou součástí projektu WOMENPEDIA a kulturního a uměleckého programu Českých Budějovic 2028 - Evropského hlavního města kultury.