Co vznikne, když dáte dohromady: Kmen - Knedlo Zelo Wear - Kabinet CB - Unicorn Power - Tomski a Polanski? Náš merch!

Kmen coffee roasters

Kafe je naše slabost. Během přípravy kandidatury na Evropské hlavní město kultury jsme ho začali pít po litrech. Proto jsme moc rádi, že vznikla tato spolupráce s budějckou pražírnou Kmen. Kluci a holky z Kmene nám nabídli vlastní kávovou limitku. Nešlo odolat! Nádherný kabátek mu vytvořila výtvarnice Petra Bolková. Inspirovaný je motivy jihočeského svérázu, který se rozepsal i do naší přihlášky. Chcete ochutnat? Nedivíme se! Ptejte se na ni přímo v pražírně Kmen na Lannovce.

https://kmen.coffee/kava/

Knedlo zelo wear

Knedlo Zelo je lokální jihočeská značka (z Tábora). Navrhuje originální design, který se nejlépe ztotožnil s kandidaturou a specifickým humorem jižních Čech. Při výrobě autorských kousků oblečení klade značka velký důraz na udržitelnost, své sítotisky tisknou na udržitelných značkách oblečení. 

V čele této značky stojí Jakub Novotný - ilustrátor, tiskař, módní tvůrce a skejťák. Ale také kulturní antropolog. S kandidaturou spolupracoval i na tvorbě Bid Booku, především na projektu Skateholders.

https://www.knedlozelowear.cz

Kabinet CB

Kristina z Kabinetu nám vytvořila brož, která nese jasné poselství: Podporuji kandidaturu Budějovice 2028. Když jsme přemýšleli nad tím, jak být víc vidět ve veřejném prostoru a zároveň ho nezaplavit neudržitelným materiálem, spolupráce s Kabinetem CB byla jasnávolba. Spolupráce s Kabinetem trvá ale mnohem déle. Na naše akce využíváme jejich skvělou půjčovnu nádobí, nějaký čas jsme u nich měli každé pondělí kancelář a... těšíme se, co vymyslíme příště.

https://www.kabinetcb.cz

Unicorn power

Originální, hravé a propracované do nejmenších detailů. Přesně takové jsou brože od lokální značky Unicorn power. Tato limitka vznikla na poslední chvilku, o to jsme za ni vděčnější. Tři druhy originálních broží nesou tři hlavní témata kandidatury Budějovic 2028 - Kultura je péče. Kultura je tvorba. Kultura je spojení. Nemůžeme se rozhodnout, jaká se nám líbí víc.

https://www.facebook.com/Uni.unicorn.power/

Tomski a Polanski

Spisovatel a rodák z Českých Budějovic Ladislav Zibura nám dal dárek. Domluvil se na vytvoření ilustraci jeho milovaného města k příležitosti kandidatury na Evropské hlavní město kultury v roce 2028. Tak vznikl krásný plakát od Tomski a Polanski. Nějaké výtisky máme ještě v kanceláři volně k dispozici. Stavte se!

https://www.illustrationshop.cz