Jdeme do finále. Pojďte taky!

Začínáme stříhat posledních 30 políček dlouhatánského metru přípravy kandidatury města na Evropské hlavní město kultury 2028.
31. května jsme osobně předali přihlášku (Bid Book) do druhého kola soutěže na Ministerstvu kultury v Praze. Do samotného vyhlášení výsledků soutěže se ale ještě stane mnoho. Práce na (PERMA)KULTUŘE nikdy nekončí - přihláška nepřihláška.

Kultura jste především vy!
Ať už tančíte, hrajete divadlo, čtete, pořádáte Majáles, skejtujete, nebo třeba pěstujete kytky

Velmi bychom si přáli, aby o tom celá naše republika i celá Evropa věděly. Pojďte spolu s námi - každý svým vlastním způsobem - přiložit ruku k dílu. Pojďte s námi podpořit Budějovice 2028 v cílové rovince a staňte se součástí nekonečné galerie, kterou ukážeme komisi při její návštěvě v Českých Budějovicích!

Jak na to?

 • Vyfoťte se se vzkazem o kandidatuře na kartonu
  "KULTURA JE I ...."
   
 • Fotku sdílejte na jakékoliv sociální síti s označením #budejovice2028
   
 • Váš profil musí být veřejný, abychom Váš příspěvek mohli vidět a sdílet.
   
 • My všechny fotky vytiskneme a vy se tak stanete součástí návštěvy komise.

Díky tomu se stanete součástí naší nekonečné galerie Budějovice 2028! ✨Budeme moc rádi, pokud přesdílíte tuto zprávu svému okolí - a tak maličko zvýšíte šanci, že titul bude udělen právě našemu městu.

Přihláška Budějovice 2028 je snem, vizí i strategickým dokumentem, který má potenciál ovlivnit život v našem městě a kraji na několik desítek let. Právě proto je naším tématem (PERMA)KULTURA, která vytváří podmínky pro dlouhodobý rozvoj kulturní infrastruktury a zároveň pečuje o obyvatele města i životní prostředí.

(PERMA)KULTURA znamená trvalou udržitelnost. Na celém konceptu přihlášky, od uměleckého programu, rozvoje kulturní infrastruktury až po strategii zapojení veřejnosti se podíleli obyvatelé města tak, aby z něj mohly mít radost a užitek také další generace.

Setkejte se s námi!

Přijďte na další Den otevřených dveří! Tentokrát do nového sídla zapsaného ústavu Budějovice 2028

 • KDY: 12. 6. 2023 od 14:00
 • KDE: v Domě U Beránka, Krajinská 225

Od 14 hodin se budou konat workshopy ve spolupráci s Knedlo Zelo Wear a Kabinet CB, kde si budete moci vyrobit merch Budějovice 2028. K tomu ochutnáte naší kávovou limitku, která vznikla ve spolupráci s pražírnou Kmen. Jako jedni z prvních nahlédnete do přihlášky a od 18 hodin budete moci být u jejího křtu. (PERMA)KULTURA je tam, kde jste vy!

Fanděte českobudějovické kandidatuře na EHMK2028 + buďte u toho + přihlaste se k tomu = už jste vyhráli!

#BUDEJOVICE2028