Kul.turista Sucháč

V květnu jsme společně prozkoumali další část Českých Budějovic - Suché Vrbné, Třebotovice a Kaliště. Do akce se zapojilo mnoho organizací z této oblasti, mimo jiné i Česko-anglické gymnázium. Jak celou akci a organizaci vnímali studenti a co jim to přineslo? 

Jak jistě víte, České Budějovice se uchází o titul Evropské hlavní město kultury 2028. V rámci kandidatury v našem městě probíhají zajímavé akce v rámci projektu Kul.turista, jehož cílem je přiblížit jednotlivé části města a také sblížit sousedy z okolí. Čag byl osloven jako významná instituce v části Suché Vrbné. Naším úkolem bylo připravit program na 2 dny. A jak to na Čagu bývá, spojili jsme tuto událost s charitou.

Na projektu se podílela celá sekunda, které pomáhal ještě zkušený tým Dobrodruhů a v pátek i tým Eko semináře. Společně dokázali připravit skvělý a zábavný program pro děti i rodiče a oživit krásný park.

Děkujeme všem kolegům, rodičům i studentům! Bez vašeho zapálení a nadšení by to nešlo. A co je na tom všem nejlepší? Na akci se opět vybraly peníze, které dohromady s výdělkem z charitativního jarmarku na začátku května, který jsme organizovali spolu se střední zemědělskou školou celkem tvoří výdělek přes 20 tisíc korun. Ten ještě bude díky nadaci Via zdvojnásoben. Peníze poputují do domácího hospicu Sv. veroniky v Suchém Vrbném.

– paní Květa Tůmová, učitelka sekundy Česko-anglického gymnázia

A co nám akce dala kromě peněz? Mnohem víc! Přečtěte si reakce studentů! Kapesníky nutné!

– paní Květa Tůmová, učitelka sekundy Česko-anglického gymnázia

Akce se dle mého názoru velmi povedla a myslím si, že lidem se vše líbilo. Ve čtvrtek jsme byli velmi vytížení, pomáhali jsme do půl šesté, všechno jídlo se prodalo a malování podkov bylo velmi úspěšné. Pátek sice tolik náročný nebyl, ovšem jako třídu nás tento den hodně sblížil. Cesta do hospicu byla velká zábava, v hospicu bylo připravené občerstvení, které jsme si v horkém dni moc vychutnali. Akce byla moc povedená a už se těším na další.

— studentka E. P. —

Akce Kul.turista mi přinesla náhled na laskavost. Dala mi pocit radosti z dobrého skutku, který jsem vykonala. Sama jsem na sebe pyšná, že jsem pomohla. Také jsem se více sblížila se třídou, což je pro mě důležité. Akci jsem si naplno užila.

- studentka A. S.

Myslím si, že se nám to povedlo. Jsem ráda, že jsme si mohli takovou akci zkusit. Bavilo to nás i děti, které se přišly s rodiči podívat.

— studentka E. N. —

Akci jsme připravovali pár měsíců dopředu. Díky předchozí akci jsme měli možnost se dobře připravit a Kul.turista byl jednodušší. Ve čtvrtek bylo více živo než v pátek. Myslím si, že se akce povedla, a jsem ráda, že jsem pomohla druhým.

— studentka E. T. —

Mně osobně tato akce docela bavila, protože jsem mohla být celý den se svojí třídou a kamarády. Nejlepší bylo, že jsme byli celé odpoledne spolu a zlepšili jsme si třídní vztahy.

— studentka L. D. —

Dobročinná akce pro hospic mi přinesla dobrý pocit. Byl jsem rád, že jsem se mohl zapojit. Akce mě bavila. Strávil jsem čas s kamarády, dělali jsme různé aktivity.

— student V. D. —

Ve čtvrtek 19. 6. a v pátek 20. 6. jsem pomáhala na charitativním jarmarku v rámci Kul.turisty. Prodávali jsme jídlo, různé knihy nebo kosmetiku. Výdělek šel na pomoc lidem v péči Domácího hospicu sv. Veroniky. Myslím si, že jsme si to všichni moc užili. Děti si hrály a rodiče si dali třeba kávu. Bylo to takové sloučení naší třídy, protože dříve jsme spolu moc nevycházeli. Moc se mi líbila procházka do hospicu a malování na obličej. Ráda bych si to zopakovala a doufám, že budeme moci spolupracovat na nějaké další akci.

- studentka A. H.

Akci hodnotím pozitivně, protože se vybraly peníze pro hospic, tudíž to bylo dobrý skutek a pomohli jsme lidem například ke zlepšení posledních chvil. Mám dojem, že spolužáci si to užili a vyzkoušeli něco nového.

— studentka S. B. —

Minulý týden ve čtvrtek a v pátek jsem se třídou byla pořádat charitativní jarmark pro hospic a Kul.turistu. Byla jsem se spolužačkami v manažerské skupině – s děvčaty jsme dohlížely na stánky a také jsme pomáhaly ostatním. Myslím si, že mi to přineslo schopnost lépe komunikovat s lidmi a seznamovat se se spolužáky z ostatních tříd. Také jsem se díky této akci naučila dobře péct. Doufám, že podobné akce se budou opakovat častěji. Jsem ráda, že se tato akce povedla a že jsem pomohla.

— studentka N. J. —

Akci samu o sobě hodnotím velice kladně, zapojení všech bylo obdivuhodné a peněz se vybralo poměrně hodně. Na akci se pomáhalo lidem, kteří to potřebují, a to já hodně podporuji už jen proto, že by se každý mohl ocitnout ve stejné situaci.

- studentka T. V.