Mezinárodní porota navštívila Budějce

33 uměleckých intervencí v Budějcích i kraji, přes 500 zapojených umělců, performerů, manažerů, politiků a sousedů. Děkujeme všem! Jsme dojatí a vděční za tu ohromnou vlnu podpory a energie.

Porotci viděli včera Budějce, přesně takové, jak je milujeme! Vzali jsme je na procházku městem včetně jízdy na kole a loďce. Zažili 33 uměleckých vystoupení, na jejichž realizaci se podílely stovky lokálních kulturních aktérů. 

Chcete ochutnávku programu?

Porotci vyslechli světovou premiéru nové sklady v Dominikánském klášteře, setkali se s politickými představiteli na radnici v čele s paní primátorkou a panem hejtmanem, dali si oběd s místními sousedskými spolky na Maláku, na vlastní kůži zažili atmosféru Budějovického Majálesu na Sokoláku. Ve Stromovce na ně čekal operní sbor v krojích, zažili flashmob u Jihočeského divadla, přivítalo je Biologické centrum, Výměník1 a den zakončili krátkým výjezdem do regionu do rezidenčního domu v Komařicích.

Byl to krásný den plný emocí. Je před námi poslední důležitý krok. Dnes od 15:00 prezentujeme na Ministerstvu kultury naší přihlášku (Bid Book). Dva roky intenzivní práce na kandidatuře se tímto pomalu uzavírají. A nebo je to jen začátek? Držte nám palce!

Zítra od 14:30 budeme v Rabenštejnské věži čekat na vyhlášení výsledků. Budeme rádi, když přijdete a budete v tento důležitý moment s námi.

foto Pavel Balek