Kul.turista - Všichni dobří rodáci

Kul.turista je pro nás důležitým prostředkem pro setkávání se s místními a získávání dalších podnětů a informací pro tvorbu přihlášky (Bid Booku). Máme za sebou celkem sedm Kul.turistů v Českých Budějovicích. Každého z nich navštívili stovky obyvatel města. Kul.turista je pomyslným amplionem kandidatury na Evropské hlavní město kultury ve veřejném prostoru. K tomu dobře sloužila maringotka, která se stala centrem naší kulturně turistické kanceláře. Proto zkratka Kul.turista.

V prvním kole jsme měli na Kul.turistu velmi pozitivní odezvu, byla by škoda tuto energii nevyužít. Kul.turista tak nově nebude jen ve městě, ale i v kraji. V rámci naší platformy 28 Houses, která spojuje kulturní domy (a jednu zahradu), máme totiž v regionu skvělé partnery, kteří budou Kul.turistu pořádat ve svých městech jako součást prvního společného projektu. První zastávka Kul.turisty je v Pošumaví.

Pošumaví se zapojuje do projektu KUL.TURISTA s tématem "Všichni dobří rodáci". Program je naplánován na 17. - 18. března, kdy proběhnou kulturní a komunitní akce v Prachaticích a Vimperku. Jednotlivá představení vás seznámí s umělci, kteří pocházejí ze šumavských luhů a hájů.

Kul.turistu v kraji pořádá Živá vila a Městské kulturní středisko Vimperk v rámci kandidatury Českých Budějovic na Evropské hlavní město kultury.

Jaké máme ohlasy? Přečtěte si reportáž z programu v Živé vile.